dla firm

Szkolenia
międzykulturowe

Strona główna 9 dla firm 9 szkolenia międzykulturowe

W kompleksowy sposób wspieramy wielokulturowe zespoły i ich liderów.

Sprawdź nasze szkolenia otwarte z międzykulturowości

Oferujemy:

  • warsztaty cultural awareness
  • szkolenia komunikacyjne
  • sesje wspólnego wypracowywania standardów komunikacji
  • warsztaty relokacyjne dla pracowników.

Nasze programy powstają w oparciu o dokładną diagnozę potrzeb firmy oraz wiedzę i doświadczenia naszego zespołu ekspertów.

czym jest szkolenie międzykulturowe?

Trening międzykulturowy to doświadczenie szkoleniowe, które pozwoli Ci nawiązać autentyczny dialog międzykulturowy i rozpocząć efektywną współpracę ponad granicami.

To niepowtarzalna okazja, by doskonalić swoją wrażliwość na odmienność kulturową, a także świadomie nawiązywać i budować relacje międzykulturowe zarówno w biznesie jak i kontaktach prywatnych.

Dla kogo?

Szkolenia międzykulturowe są dla wszystkich, tych, którzy pracują w środowisku wielokulturowym i chcą świadomie budować relacje międzykulturowe:

  • menadżerów zarządzających wielokulturowymi zespołami
  • osób z działu HR wspierających wielokulturowe zespoły
  • osób współpracujących na co dzień z partnerami biznesowymi z zagranicy
  • osób obsługujących klientów z innych krajów
  • członków wielokulturowych zespołów
    organizacji, które chcą ustalić standardy komunikacji.

Co zyskuje organizacja?

świadomość kulturowa
Kształtujemy postawy i świadomość kulturową pracowników, dzięki czemu pracownicy rozwijają umiejętności komunikacyjne, umiejętności rozwiązywania konfliktów wynikających z różnic kulturowych oraz wykorzystywania kreatywnego potencjału, jaki daje różnorodność.

poczucie przynależności i zaufanie w zespole
Wspólna praca członków zespołu nad wypracowaniem standardów komunikacji i współpracy cross-kulturowego zespołu wpływają na zaufanie i poczucie przynależności, a to przekłada się na efektywną pracę i dobrą komunikację.

umiejętności komunikacyjne
Po naszych szkoleniach pracownicy wiedzą jak skutecznie komunikować się z osobami pochodzącymi z innych kultur, jak udzielać informacji zwrotnej, jak dyskutować, jak wyznaczać granice

    dlaczego my?

    Jesteśmy zespołem kreatywnych i doświadczonych ekspertów w dziedzinie międzykulturowości: trenerami i konsultantami z wiedzą z zakresu psychologii i kulturoznawstwa.

    Nasi eksperci realizują szkolenia dotyczące efektywnej współpracy z różnymi kulturami: Chinami, Marokiem, Indiami, USA, Niemcami, Bangladeszem, UK, Holandią i wieloma innymi.

    Mamy doświadczenieprzeprowadziliśmy kilka tysięcy godzin treningów i szkoleń międzykulturowych dla biznesu, uczelni wyższych i NGO’s w języku polskim, angielskim i niemieckim.

    Jesteśmy autorkami dwóch kursów „Komunikacja międzykulturowa” dla  wydawnictwa Charaktery oraz Seduo.pl. Jesteśmy aktywnymi członkami stowarzyszenia SIETAR Polska.

    przykłady

    Szkolenia międzykulturowe w biznesie -zobacz jak pracujemy.

    Twój tytuł idzie tutaj

    Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

    Sytuacja 1: „Zespół IT i współpraca z osobami z Indii”

    Co było wyzwaniem?

    Polskie zespoły pierwszej i drugiej linii wsparcia IT w firmie konsultingowej, od kilku lat współpracujące z osobami z Indii. Współpraca nie układa się dobrze: polscy specjaliści narzekają na komunikację z Indusami, skarżą się, że Indusi nie wywiązują się z ustalonych zadań w terminie lub w ogóle nie wykonują zadań. Pojawia się frustracja i eskalacja problemów. Wcześniej zespół nie był przygotowany do współpracy z osobami z Indii. Dyrektor zespołu IT po rozmowie z menadżerami zespołów postanowił zorganizować szkolenie z zakresu współpracy z Indiami.

    Jak pracowaliśmy?

    Pierwszy krok – rozmowa z dyrektorem oraz kierownikami, poznanie ich perspektywy.

    Drugi krok– rozmowy z osobami z obydwu zespołów – poznanie konkretnych problemów we współpracy z Indusami.

    Trzeci krok – zorganizowanie dla zespołów dwóch szkoleń „Efektywna współpraca z osobami z Indii”, na których uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę na temat Indii, poznali różnice w podejściu do czasu, zadań, hierarchii i relacji między kulturą Polski a Indii oraz wypracowali własne metody nawiązywania relacji oraz współpracy z Indusami. Na szkoleniu uczestnicy dyskutowali również o różnicach w komunikacji między Polską a Indiami oraz uczestnicząc w ćwiczeniach poznawali sposoby komunikowania się z kulturą wysokokontekstową.

     

    Jakie korzyści dla członków zespołów:

    • poszerzenie wiedzy na temat kultury Indii: zwyczajów, kluczowych wartości, etykiety oraz ich wpływu na specyfikę biznesu w Indiach
    • wypracowanie przez zespoły konkretnych sposobów radzenia sobie w pracy zdalnej i projektowej z Indusami
    • większe zrozumienie różnic w komunikacji między Polską a Indiami oraz wypracowanie konkretnych sposobów komunikacji z kulturą wysokiego kontekstu (komunikacja mailowa i telefoniczna)
    • wypracowanie wspólnych rozwiązań na potencjalne sytuacje konfliktowe.

    Sytuacja 2 – „Pracownicy z Bangladeszu w firmie produkcyjnej"

    Co było wyzwaniem?

    Firma produkcyjna zrekrutowała pracowników w Bangladeszu do pracy w polskiej firmie produkcyjnej. Zespół HR postanowił przygotować kierowników zmian oraz brygadzistów do zarządzania Bengalczykami.

     

    Jak pracowaliśmy?

    • pierwszy krok – rozmowa ze sponsorem procesu – działem HR w celu ustalenia priorytetów
    • drugi krok – poznanie potrzeb przyszłych uczestników szkoleń oraz ich perspektywy
    • trzeci krok – zorganizowanie szkoleń „Efektywne zarządzanie osobami z Bangladeszu” dla kierowników zmian oraz brygadzistów
    • czwarty krok – zorganizowanie szkolenia dla osób z działu HR, które będą wspierać kierowników i brygadzistów.

    Kluczowe elementy szkolenia: charakterystyka kraju, wiedza na temat kultury i ważnych wartości Bangladeszu, zarządzanie zespołem wielokulturowym, rozwiązywanie konfliktów w zespołach wielokulturowych, różnice w podejściu do zadań, relacji, czasu w Polsce i Bangladeszu, komunikacja.

     

    Jakie korzyści dla członków zespołów:

    • poszerzenie wiedzy na temat kultury Indii: zwyczajów, kluczowych wartości, etykiety oraz ich wpływu na specyfikę biznesu w Indiach,
    • wypracowanie przez zespoły konkretnych sposobów radzenia sobie w pracy zdalnej i projektowej z Indusami,
    • większe zrozumienie różnic w komunikacji między Polską a Indiami oraz wypracowanie konkretnych sposobów komunikacji z kulturą wysokiego kontekstu (komunikacja mailowa i telefoniczna),
    • wypracowanie wspólnych rozwiązań na potencjalne sytuacje konfliktowe.

     

    Jakie korzyści dla zespołu HR:

    • poznanie metod wspierania menadżerów zarządzających wielokulturowymi
    • poszerzenie wiedzy na temat kultury Bangladeszu
    • analiza istniejących w firmie procedur i wypracowanie pomysłów na ich zmianę w celu dopasowania do osób z innej kultury

    Sytuacja 3 „Inżynierowie i ich współpraca z Marokańczykami”

    Co było wyzwaniem?

    Firma z branży automotive współpracująca z fabrykami z Maroka . Problemy polskich inżynierów współpracujących z Marokańczykami. Konflikty spowodowane brakiem realizacji zadań w terminie, niewywiązywaniem się Marokańczyków z zobowiązań. Utrudniona komunikacja.

     

    Jak pracowaliśmy?

    • Faza przygotowań: ustalenie celów z działem HR, kierownikami zespołów
    • Analiza potrzeb: zbadanie potrzeb przyszłych uczestników szkolenia. W szkoleniu brali udział zarówno inżynierowie jak i kierownicy zespołów.
    • Sesja z ekspertem kulturowym: zaangażowanie do każdego szkolenia eksperta ds. kultury Maroka (osoba od lat mieszkająca i prowadząca biznes w Maroku). Ekspert przestawił podstawowe informacje na temat kultury kraju, tradycji, religii, historii, życiu społecznym i biznesowym Marokańczyków
    • Szkolenia: po sesjach z ekspertem uczestnicy brali udział w szkoleniach, dzięki którym stali się bardziej świadomi różnic w podejściu do zadań, relacji i czasu między Polską i Marokiem. Dowiedzieli się jak budować relacje z Marokańczykami i jakich form i narzędzi komunikacji używać, by zwiększyć jej efektywność. Pracowali metodą casy study, gdzie wypracowywali rozwiązania konkretnych trudnych sytuacji kulturowych – egzekwowanie zadań, eskalacje, feedback.

    co mówią nasi klienci?

    Nowa wiedza pozwoli na odpowiednie przygotowanie do pracy z pracownikami reprezentującymi inną kulturę

    Czuję, że jestem gotowa na powitanie nowych pracowników z Bangladeszu i konfrontacje z ich kulturą.

    Najbardziej przydatne były praktyczne przykłady, pokazanie jak błędnie można odczytać drugą osobę, nie ocenianie według własnej wiedzy, dotychczasowego doświadczenia.

    Najbardziej przydatne było przedstawienie kultury i naszych zachowań, które mogą być odebrane w inny sposób niż my tego chcemy, dziękuję.

    Najbardziej przydatne były sposoby jak prowadzić rozmowy z Marokańczykami aby zadania, których się podjęli zostały wykonane.

    Najbardziej przydatne było przedstawienie kultury i naszych zachowań, które mogą być odebrane w inny sposób niż my tego chcemy, dziękuję.

    Nowa wiedza pozwoli na odpowiednie przygotowanie do pracy z pracownikami reprezentującymi inną kulturę.

    masz pytania?

    Chcesz poznać szczegóły i ustalić termin?

    Chcesz poznać szczegóły i ustalić termin?